Skip to main content

Přehled soutěžních snímků AI Klapka 2023

Níže najdete přehled 10 českých AI snímků, které se probojovaly do finále soutěže AI Klapka 2023. U každého snímku najdete název, popis a jméno autora.

Cyper Sound – Nostalgia (feat. Antonova)

Videoklip vytvořený za pomoci Stable Diffusion. Protagonistka se probouzí po psychedelické párty v pekle. Většina scén jsou reálně natočená videa, na která je následně aplikován Stable Diffusion. Několik scén je vygenerováno od nuly.

Autor: Filip Anton

Letopis Innsmouthu: Den, kdy se rozlomil obzor

„V 1890s vesnici Innsmouth kosmická trhlina přinesla bytosti z jiného světa a temné moudrosti, rozpolcující komunitu v otázce, zda jde o prokletí nebo ‚požehnání z neznámých nebes.“ Můj krátký film vytvořený různými nástroji umělé inteligence. Obrázky vytvořeny pomocí Midjourney Animace od Runway gen2 a Pika Labs Scénář hlasového komentáře od mě a ChatGPT4 Hlas klonován a hlasový komentář vytvořen s play.ht. Hudba vytvořena pomocí Stable Audio Grafika vytvořena pomocí Ideogram.ai. A všechno složeno v After Effects.

Autor: Adam Pizurny

One Sol in the Life of Curiosity

Film vypráví příběh o fiktivním životě Marsovského vozítka Curiosity. Projekt používá obrazová a zvuková data zasílaná sérií kamer z Marsu na Zem z průběhu mise, která pokračuje již od roku 2012. Sensory na vozítku postupem času ztrácejí kvalitu, díky poměrně náročnému mimo-zemskému prostředí Marsu. Pomocí generativních neuronových sítí, je série jednotlivých zaslaných fotek rozanimována do plnohodnotného příběhu, výběr scén a střih proběhl pomocí mého vlastního napsaného programu pro interakci s použitou neuronovou sítí. Podobná technologie by teoreticky vskutku mohla být použita k řízení vozítka, k hledání anomálií ve „viděném“ obrazu. Příběh zkoumá nejistou budoucnost, kdy vozítko Curiosity sice dosáhlo sebeuvědomění, ale během průjezdu po nehostinné planetě přemýšlí nad smyslem své mise a svého „života“. Curisity je motivováno zvědavostí, snahou objevit něco nového, snad známky života. Prožívá též své vlastní stárnutí, ztrátu schopností a rozumu – a též jistou nekonečnost a absurditu mise na které bylo vysláno.

Autor: Vít Růžička

Jak vznikl Vesmír? (AI generovaná pohádka pro děti)

Generoval jsem prostřednictvím fulljourney.ai, editace scénáře skrz chatgpt.

Autor: Daniel Krajánek

EARTH ★ The New Horizons

An astronaut lands on a strange planet called Earth. While exploring the tropical forest, he meets with a Shaman who shows him a dark vision of the future. This AI experiment is a music video for the song Earth from the Czech band The New Horizons. Created by the artist Odair Faléco using Midjourney and Runway Gen2.

Autor: Odair Faleco

Prague FashionWeek

Prague Fashion Week AI Memories. Inspirováno návštěvou pražského týdne módy SS24, který probíhal v prostorách historické Holešovické elektrárny. Zachycuje pocity a zážitky, které letošní ročník svým návštěvníkům nabídl.

Autor: Alexandra Axell

V hotelu Belvedere

Neon noirový hudební videklip k nové písni V hotelu Belvedere pop-rockové kapely TAK CO?.

Autor: Petr Salaba

Scalespace

Scalespace – nejsoučasnější film o čase. 30 minut dlouhý snímek ukazuje události od počátku času v exponenciálně se zkracujícím časovém měřítku. Film režíroval Petr Salaba kompletně za použití text-to-image-to-video nástrojů jako je Midjourney, Stable Diffusion a především Gen2. Autorem námětu je vědec Jan Kulveit, který se zabývá dlouhodobým vývojem lidstva a otázkou sladění hodnot umělé inteligence s těmi lidskými. Oficiální premiéra filmu je 28.10. na Mezinárodnám festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Autor: Petr Salaba

SWISS LIFE TV SPOT

V reklamě pro Swiss Life Select jsme představili hodnoty značky skrze příběhy o životních investicích. Natáčení bylo přizpůsobeno pro pozdější potřeby překreslení image2image pomocí modelu Dreamshaper vSD1.5. Konečný snímek tak představuje skvělou kombinaci reality a AI stylizace v souladu s vizí značky.

Autor: YDEAL

ČEDOK TV SPOT

Pro cestovní kancelář Čedok jsme namísto tradičních obrázků pláží vytvořili kampaň s perníčkem, který hledá své exotické dobrodružství. Díky AI jsme proměnili naši kreativní vizi v plynulé animace tak realistické, že se mohou měřit s kvalitními 3D rendery. Využili jsme Stable Diffusion XL a Runway.

Autor: YDEAL